Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Kliniczny Oddział Neurochirurgii

ZASADY PRZYJĘĆ NA ODDZIAŁ:

  • Rejestracji otrzymanego skierowania można dokonać telefonicznie pod numerem tel. 68 32 96 411 lub osobiście w sekretariacie oddziału (preferowane godziny 9.00 – 13.00). W przypadku skierowania tradycyjnego (nie e-skierowania) oryginał skierowania należy dostarczyć do 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę oczekujących. Takiego obowiązku nie ma w przypadku skierowań elektronicznych – wystarczy posiadać kod e-skierowania i PESEL.
  • Lekarz kierujący powinien dołączyć do skierowania kopię wyników badań diagnostycznych, które potwierdzają rozpoznanie oraz stanowią podstawę do kierowania do Oddziału Neurochirurgii (np. wynik badania rezonansu magnetycznego).

Kliniczny Oddział Neurochirurgii zajmuje się wszechstronną diagnostyką oraz leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Leczenie operacyjne obejmuje kompleksowe zaopatrywanie urazów czaszkowo-mózgowych oraz kręgosłupa z zastosowaniem stabilizacji przy pomocy implantów tytanowych i poliwęglanowych. W oddziale operowani są pacjenci z chorobami nowotworowymi (przerzutowymi i pierwotnymi) oraz tętniakami i naczyniakami w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Wprowadzono również do zakresu usług unikalne metody leczenia neuralgii nerwu trójdzielnego. Dużą grupą zabiegów operacyjnych jest leczenie dyskopatii kręgosłupa szyjnego oraz lędźwiowo-krzyżowego metodą klasyczną oraz mikrodiscekromią przy użyciu mikroskopu operacyjnego. Centrum Diagnostyki Obrazowej znajdujące się w szpitalu umożliwia pełny dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki w schorzeniach naczyniowych mózgu oraz chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Ze względu na wysokospecjalistyczną kadrę na oddziale pacjenci z województwa lubuskiego i ościennych darzą go dużym zaufaniem Zdecydowano zatem o budowie Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Organizacja tego ośrodka pozwoli na przyjęcie większej liczby pacjentów i skrócenie czasu oczekiwania na operację.

Kontakt z Oddziałem:

  • Kierownik Oddziału: dr n. med. Piotr Defort – 68 32 96 419
  • Pielęgniarka Oddziałowa: Wioletta Soroczyńska – 68 32 96 421
  • Dyżurka Lekarska – 68 32 96 420
  • Dyżurka Pielęgniarska – 68 32 96 422
  • Sekretariat – 68 32 96 411