Kliniczny Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej

ZASADY PRZYJĘĆ NA ODDZIAŁ:

1. Pacjent posiadający skierowanie wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę  powinien zgłosić się na oddział od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00 z dokumentacją, celem ustalenia dokładnego terminu przyjęcia.
  2. Kilka dni przed planowym przyjęciem pacjent otrzyma informację telefoniczną potwierdzającą termin przyjęcia lub zmianę terminu
  3. W dniu przyjęcia należy zgłosić się na Izbę Przyjęć – Poziom „0” w Budynku U przy
    ul. Podgórnej od godziny 7.00-8.00. Pacjent powinien posiadać skierowanie do oddziału w wersji papierowej lub w postaci numerku (e-skierowanie)
  4. Do szpitala należy zgłosić się z dotychczasową dokumentacja medyczną tj.

– Karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego

– Posiadane wyniki badań laboratoryjnych

– Posiadane wyniki badań obrazowych Rtg klatki piersiowej, EKG, USG i innych

• Konieczne jest przygotowanie aktualnej listy przyjmowanych leków (również suplementów diety).
  • Wszystkie leki należy wziąć ze sobą do szpitala w oryginalnych opakowaniach z widoczną nazwą i dawką leku;
  • Leki rozdzielone w innych pojemnikach, uniemożliwiają ich identyfikację. Te leki należy pozostawić w domu;
  • Osoby przyjmujące insulinę powinny ją mieć w zestawie leków wraz z penem i nakłuwaczem;
  • Torbę z lekami należy przekazać personelowi medycznemu;
  • Żadnych leków i suplementów diety nie wolno przyjmować na własną rękę.

6.   Niezbędne rzeczy osobiste

• Dowód osobisty lub paszport;
  • Obuwie domowe i klapki pod prysznic;
  • Szlafrok oraz piżama lub koszula nocna;
  • Przybory toaletowe (mydło, szampon, szczotka i pasta do zębów, dezodorant, grzebień, przybory do golenia, mały i duży ręcznik, myjka);
  • Woda mineralna niegazowana;
  • Sztućce i kubek;
  • Telefon i ładowarka do telefonu;
  • Adres i telefon najbliższej rodziny lub opiekuna sprawującego opiekę nad pacjentem.

Kliniczny Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej dysponuje 24 łóżkami, na których są leczeni chorzy z następującymi dolegliwościami płuc:

• nowotwory złośliwe płuc,
  • choroby ropne klatki piersiowej,
  • tzw. odma samoistna (pęknięcie płuca),
  • zaawansowane choroby tarczycy w postaci wola zwykłego lub zamostkowego nieraz wymagającego dostępu przez otwarcie klatki piersiowej lub rozcięcie mostka,
  • ciężkie urazy klatki piersiowej i powikłania oraz chorzy z ciałami obcymi w drogach oddechowych.

Na oddziale wykonywane są w pełnym wymiarze operacje w wymienionych schorzeniach, a także postępowanie (biopsje węzłów chłonnych, powłok, tarakotomia zwiadowcza oraz bronchoskopia zarówno sztywna jak i fiberobronchoskopia).

W oddziale pracuje pięciu specjalistów z zakresu chirurgii klatki piersiowej oraz przysługujący oddziałowi sztab oddanych swej pracy i chorym pielęgniarek.

• Kierownik Oddziału: dr n. med. Roman Lewandowski – 68 32 96 459
  • Pielęgniarka Oddziałowa: Marzena Nowaczyk – 68 32 96 399