Kliniczny Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej

ZASADY PRZYJĘĆ NA ODDZIAŁ:

• Chorzy posiadający skierowanie na oddział (do planowanego zabiegu) powinni zgłosić się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 do Poradni Ortopedycznej (w budynku głównym B, pok. 014) gdzie odbędzie się kwalifikacja, rejestracja może być również telefonicznie tel. 68 329 65 49, 68 329 63 41 lub 531 629 612
  • Chorzy kierowani do operacji pilnej zgłaszają się do Izby Przyjęć lub Poradni Ortopedycznej.

Pacjent do planowego zabiegu ortopedycznego:

• w dniu wyznaczonej wizyty, jeżeli pacjent rejestrował się telefonicznie musi w godzinach 7.00 – 9.30 zgłosić się do pokoju 014 (budynek główny B), pobiera w systemie biletowym bilet wciskając klawisz “2”, gdzie po wejściu dopełnia formalności związane z dokumentacją pacjenta, a następnie  zostaje pokierowany pod odpowiedni gabinet
  • w trakcie wizyty (jeżeli są wskazania) zostaje zakwalifikowany do zabiegu, jest informowany o dacie zabiegu i sposobie przygotowania się do zabiegu oraz  otrzymuje dokumentację związaną z przygotowaniem do zabiegu w wersji papierowej

Kliniczny Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej świadczy usługi w następującym zakresie:

Zabiegi operacyjne wykonywane na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

OPERACJE ARTROSKOPOWE

1.  Artroskopia stawu skokowego, barkowego, kolana wraz z zabiegami rekonstrukcyjnymi.

ALLOPLASTYKA STAWÓW

1. Alloplastyka połowicza i całkowita stawu kolanowego, biodrowego i barkowego
  2. Operacje rewizyjne endoprotez.

ONKOLOGIA ORTOPEDYCZNA

1. Operacje przerzutów nowotworowych do kości łącznie z użyciem endoprotez nowotworowych.

ZAOPATRYWANIE ZŁAMAŃ

1. Leczenie operacyjne złamań zgodnie z zasadami AO.
  2. Zespolenia z wykorzystaniem dostępów małoinwazyjnych, gwoździ śródszpikowych, płyt LCP oraz stabilizatorów zewnętrznych.
  3. Zabiegi operacyjne zrostu opóźnionego lub braku zrostu.

ZABIEGI PLANOWE W OBRĘBIE STAWU SKOKOWEGO I STOPY

1. Zabiegi korekcyjne palucha koślawego ( Hallux valgus ), palce młotkowate, płaskostopie poprzeczne.
  2. Artrodeza stawu skokowego górnego oraz dolnego.
  3. Zabiegi na tkankach miękkich, wydłużenie ścięgien prostowników, uszkodzenia ścięgna Achillesa, leczenie nerwiaków obwodowych.

ZABIEGI PLANOWE NA KOŃCZYNIE GÓRNEJ

1. Zabiegi na nerwach obwodowych:
    – zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego.
  2. Zabiegi naprawcze stawów:
    – usztywnienia stawów, plastyka stawów w przebiegu chorób zwyrodnieniowych, stawy rzekome.
  3. Zaopatrywanie urazów:
     – szycie ścięgien, zespolenia kości.
  4. Zabiegi na tkankach miękkich:
    – leczenie choroby Dupuytrena, usuwanie ganglionów, tłuszczaków, uwalnianie zapalenia pochewek zginaczy (palce trzaskające).

Oddział liczy 35 łóżek, z czego większość znajduje się na salach 2-łóżkowych z osobnym łazienkami i sanitariatami. Dysponujemy dwoma nowoczesnymi salami operacyjnymi z klimatyzacją i nawiewem semilaminarnym.

Jedna sala jest wyłącznie używana do alloplastyki stawów, zgodnie z wymogami specjalisty krajowego. Oddział pełni stały ostry dyżur.

Kadrę lekarską stanowi 10-ciu lekarzy specjalistów oraz 2-ch w trakcie specjalizacji. Oddział ma akredytację do szkolenia specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz szkolenia cząstkowego w innych specjalnościach.

• Kierownik oddziału: dr n. med. Bartłomiej Kwapisz – 68 32 96 465
  • Pielęgniarka Oddziałowa: Krystyna Szadorska – 68 32 96 468