Data publikacji: 25 stycznia 2021

Szczepienia przeciwko COVID-19 – aktualne informacje

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Obecnie szczepimy czwartą dawką (drugą przypominającą) osoby po 60 roku życia.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Jak się zarejestrować?

• dzwoniąc na Call Center szpitala, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.30 pod numer tel. 68 329 62 00.

Punkt szczepień

W naszym szpitalu funkcjonuje w kontenerze przy Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych (patrz mapka poniżej).

Co ze sobą zabrać na szczepienie

• dokument tożsamości
  • listę przyjmowanych leków
  • listę przebytych chorób

Uwaga! W przypadku podania drugiej dawki należy mieć ze sobą dokument potwierdzający przyjęcie pierwszej.

Jak wygląda szczepienie

Do punktu szczepień należy się zgłosić o wyznaczonej godzinie, aby uniknąć dłuższego czekania i ograniczyć kontakt z innymi osobami (szczepienie odbywa się zgodnie z wyznaczonymi terminami, a nie kolejnością w jakiej się przyszło).

Na miejscu wypełnia się kwestionariusz, można go również wypełnić w domu w dniu szczepienia i przynieść ze sobą (kwestionariusz do pobrania dla osoby pełnoletniej, kwestionariusz do pobrania dla osoby niepełnoletniej), następnie lekarz kwalifikuje pacjenta do szczepienia. Po otrzymaniu dawki konieczne jest odczekanie około 15 minut.

Pamiętajmy, aby do punktu szczepień ubrać się swobodnie, po to, by łatwo i szybko przygotować się do szczepienia.

Wjazd na teren szpitala

Pacjenci wjeżdżający od strony ul. Zyty na teren szpitala, proszeni są o pobranie biletu parkingowego przy szlabanie. Wyjeżdżając z terenu szpitala należy okazać bilet oraz potwierdzenie zaszczepienia, co zwolni taką osobę z opłaty.